Термоформування [часто називають вакуумним формуванням] - це виробничий процес, коли пластиковий лист нагрівають до податливої ​​температури формування, формують до певної форми у формі та обробляють, щоб створити придатний для використання продукт. Лист, або "плівка", маючи на увазі більш тонкі датчики та певні типи матеріалів, нагрівають у печі до досить високої температури, щоб її можна було розтягнути у форму або на форму та охолодити до готової форми

У найпростішій формі невелику настільну машину можна використовувати для нагрівання дрібно нарізаних ділянок пластикового листа та розтягування його над формою за допомогою вакууму. Цей метод часто застосовується для зразків та прототипів деталей. У складних та великих обсягах застосування дуже великі виробничі машини використовуються для нагрівання та формування пластикового листа та обрізки сформованих деталей з листа в безперервному високошвидкісному процесі та можуть виробляти багато тисяч готових деталей на годину залежно від розмір машини та форми та розмір деталей, що формуються.

Термоформування відрізняється від лиття під тиском, видувного формування, обертального лиття та інших форм обробки пластмас.

Тонкоколійне термоформування - це насамперед виготовлення одноразових чашок, контейнерів, кришок, підносів, блістерів, грейферних раковин та інших продуктів для харчової, медичної та загальної роздрібної торгівлі. Термоформування товстого калібру включає такі різноманітні деталі, як двері та панелі приладів автомобіля, підкладки холодильників, ліжка службових автомобілів та пластикові піддони.

У найпоширенішому методі великого обсягу безперервного термоформування тонкостінних виробів пластиковий лист подається з рулону або з екструдера в набір індексних ланцюжків, що включають штирі або шипи, які проколюють лист і транспортують його через піч для нагрівання до температури формування. Потім нагрітий лист потрапляє у формувальну станцію, де сопрягальна форма та коробка тиску закриваються на аркуші, після чого застосовується вакуум для видалення захопленого повітря та втягування матеріалу у форму або на неї разом із повітрям, що знаходиться під тиском, для формування пластику до детальна форма форми. (Допоміжні вилки зазвичай використовуються на додаток до вакууму у випадку більш високих деталей із більш глибоким витягуванням, щоб забезпечити необхідний розподіл матеріалу та товщину готових деталей.)

Після короткого циклу форми з боку вакууму форми формується сплеск зворотного тиску повітря, коли інструмент форми відкривається, що називається повітря-викидом, щоб розірвати вакуум і допомогти сформованим деталям вийти або вийти з них. , цвіль. На прес-формі також може бути використана знімальна пластина, оскільки вона відкривається для викидання більш детальних деталей або деталей із зонами з підрізом із негативною тягою Потім аркуш, що містить формовані деталі, індексується в обробну станцію на тій же машині, де матриця вирізає деталі з решти аркуша, що залишилася, або індексується в окремий обробний прес, де оброблені деталі обробляються. Листове полотно, що залишається після обробки сформованих деталей, зазвичай намотується на намотувальну котушку або подається у вбудований гранулятор для переробки.