Skip links

Формування деревини

Що таке МДФ? Деревоволокниста плита середньої щільності (МДФ) — це виріб із деревини, виготовлений із деревних волокон, отриманих шляхом руйнування листяної та м’якої деревини за допомогою дефібрилятора. Потім деревні волокна склеюють разом за допомогою воску та смоляного клею та виготовляють панелі за допомогою високої температури та тиску.

Що таке Flywood? Фанера виготовляється з хороших колод, які називаються лущильниками. Тонкі шари здираються з деревини, обертаючи її вздовж горизонтальної осі. Листи шпону, отримані таким чином, нарізають до бажаних розмірів, сушать, латають, склеюють разом, а потім запікають у пресі при 140 °C (284 °F) і 1,9 МПа (280 psi), щоб сформувати фанерну панель.

Міцність і довговічність МДФ не такий твердий, як фанера, і його можна легко пошкодити при грубому поводженні. Він не такий жорсткий, як фанера, і може провиснути від ваги, якщо його використовувати як полиці без посилення.

Поперечна зернистість фанери покращує стабільність розмірів за рахунок зменшення розширення та вирівнювання усадки. Міцність панелей однакова в обох напрямках. Крім того, непарна кількість аркушів зменшує короблення. Ще одна перевага фанери в тому, що сильний холод не впливає на її розміри і міцність.

Технологія формування деревини (для фанери, плит МДФ, панелей для підлоги тощо) з використанням радіочастотних (РЧ) генераторів марки ZEMAT і розроблених на замовлення гідравлічних пресів є найкращим і найекономічнішим рішенням для виробників, які виготовляють короткі серії продукції та потребують енергозберігаючий, швидкий і легкий процес виробництва.

Завдяки використанню радіочастотної технології вартість оснастки (форм) в кілька разів нижча, ніж при використанні традиційних методів формування деревини. Сировина поміщається всередину форми, встановленої на столі преса, і після закриття створюється високий гідравлічний тиск. Потім включається радіочастота, щоб почати процес нагрівання. Радіочастотне нагрівання можна приблизно порівняти з мікрохвильовою піччю. Іншими словами, нагрівання відбувається всередині формованого матеріалу, а не на поверхні форми.

Ця технологія надзвичайно енергоефективна та швидка. Середній час процесу формування/склеювання становить 2-20 хвилин відносно товщини та поверхні сировини. Він також є екологічно чистим, оскільки не виділяє шкідливих випарів або пари.

Каталог